Najnowszy rumpel do silników Mercury – bardziej ergonomiczny i wszechstronny

Najnowszy rumpel do silników o mocy 40?115 KM, spełniający zapotrzebowanie konsumentów na bardziej ergonomiczne i wszechstronne rozwiązanie poleca Firma Mercury Marine.

To nowy innowacyjny produkt, który zapewnia lepszą kontrolę łodzi. Nowy rumpel 40-115hp Tiller jest kompatybilny z czterosuwowymi silnikami zaburtowymi firmy Mercury o mocy od 40 do 115 koni mechanicznych.

Proces rozwoju projektu rozpoczął się od słuchania. ?Nasze szeroko zakrojone badanie rynku wykazało, że właściciele łodzi szukają zaawansowanych funkcji w zakresie personalizacji konfiguracji rumpla w celu spełnienia ich indywidualnych potrzeb. W związku z tym firma Mercury opracowała bardziej ergonomiczny, wygodny, responsywny i łatwiejszy w montażu rumpel, aby poprawić komfort sterowania łodzią. Nasz najnowszy rumpel do silników o mocy 40?115 KM to coś więcej niż wygodny uchwyt ? to najnowocześniejszy system sterowania silnikami zaburtowymi? ? mówi Kevin Hockerman, zastępca menedżera ds. kategorii produktów w firmie Mercury.

Nowy rumpel firmy Mercury zapewnia największe możliwości regulacji na rynku. Ta elastyczność umożliwia wygodną obsługę bez względu na preferencje w zakresie sterowania prawą lub lewą ręką. Nasz produkt 40-115hp Tiller to jedyny rumpel na rynku, która umożliwia nie tylko przestawienie uchwytu na dowolną stronę , lecz również odwrócenie kierunku obrotu manetki gazu zgodnie z preferencjami użytkownika. Uchwyt sterownicy zapewnia regulację boczną do 18 stopni od punktu środkowego w stronę lewej burty oraz w stronę prawej burty. Podobnie użytkownik może również regulować kąt uchwytu w pionie za pomocą systemu automatycznego blokowania pochyłu lub gałki mikroregulacji blokady pozycji dolnej.

Regulacje te, wraz z konstrukcją innych kluczowych punktów i elementów sterujących, współpracują ze sobą, aby zapewniać najbardziej dostosowane sterowanie i kontrolę przepustnicy, które można dopasować do proporcji i pozycji ciała użytkownika.

Innowacyjność nowego rumpla nie ogranicza się do ergonomii. Produkt 40-115hp Tiller zawiera w standardzie system Mercury Troll Control, który umożliwia użytkownikowi wprowadzenie dokładnych prędkości w trollingu za pomocą przycisku, którym można zwiększać lub zmniejszać prędkość o 10 obr./min. (konkurencja oferuje mniejszą precyzję ? 50 obr./min). Nowym elementem, jeśli chodzi o rumple firmy Mercury, jest zintegrowany wyświetlacz ostrzeżeń dotyczących silnika, który oferuje wizualne i dźwiękowe ostrzeżenia w zakresie temperatury oleju silnikowego, usterek elektrycznych i innych, a także odłączenia zrywki. Sprzedawany oddzielnie jako opcja dostępny jest również pierwsza w branży manetka gazu, która oferuje trzy poziomy grzania przy niskich temperaturach otoczenia.

Najnowszy rumpel 40-115hp Tiller firmy Mercury jest kompatybilny z rodziną silników czterosuwowych EFI o mocy 40?60 KM produkowanych od 2006 r. oraz silników czterosuwowych EFI o mocy 80?115 KM produkowanych od 2014 r.